piątek, 11 grudnia 2015

Tydzień Edukacji Informatycznej i Godzina Kodowania za nami


Od poniedziałku do niedzieli, czyli od 7 do 13 grudnia, trwał Tydzień Edukacji Informatycznej. W skali światowej właśnie w tych dniach odbywa się międzynarodowa akcja o nazwie Godzina Kodowania (Hour of Code). W ramach tej akcji w szkołach i innych instytucjach na całym świecie odbywają się warsztaty, w czasie których uczestnicy zdobywają umiejętności kodowania, niezwykle przydatne w dzisiejszym życiu. 

Zajęcia w ramach Godziny Kodowania odbywały się m.in. na lekcjach języka angielskiego (w ramach realizacji treści z działu "Nauka i Technika") oraz w formie e-learningu, z wykorzystaniem materiałów ze strony code.org. Podczas warsztatów uczniowie i uczennice, także z klas typowo humanistycznych, mieli okazję nie tylko poznać podstawy kodowania, ale i wykorzystać znajomość języka angielskiego. Online'owy kurs był gratką dla miłośników Minecrafta i Gwiezdnych Wojen, bo nauka kodowania na wspomnianej platformie odbywała się właśnie z wykorzystaniem motywów z tych wirtualnych światów. Uczniowie biorący udział w działaniach w ramach Godziny Kodowania otrzymali oficjalny certyfikat Godziny Kodowania. 


Kolejną inicjatywą uczniów z V LO była lekcja kodowania przeprowadzona w pierwszej klasie w Szkole Podstawowej nr 3 w Tarnowie, podczas której tegoroczni maturzyści wcielili się w rolę asystentów nauczyciela i pomagali swoim sześcio- i siedmioletnim 


A tak o nas pisały media:


  • Oficjalna strona Tarnowa - 
  • Portal radia RDN Małopolska - 
  • Portal Tarnow.net.pl - 
  • Radio ESKA Tarnów - posłuchaj podcastu 
  • Radio Kraków - wywiad - posłuchaj podcastu (wkrótce)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz