wtorek, 31 marca 2015

Zajęcia idą pełną parą. Rozpoczęliśmy od prostych projektów, które krok po kroku wprowadzały nas w tajniki obsługi App Inventora. Podjęliśmy też decyzję o przygotowaniu appki promującej naszą szkołę, bo już za tydzień są targi edukacyjne. To się chyba powinno spodobać gimnazjalistom. Na spotkaniu w szkole dyskutowaliśmy nad koncepcją działania appki oraz urządzliśmy burzę mózgów, żeby rozwiązać pierwsze pojawiające się problemy i dylematy, ale większość prac zaplanowana jest do realizacji w domu.poniedziałek, 16 marca 2015

Stwórz własną appkę na smartfona lub tablet!

Jako jedyna tarnowska szkoła dołączyliśmy do drugiej odsłony ogólnopolskiego programu Mistrzowie Kodowania. Tym razem uczniowie nie będą już kodować w Scratchu, ale tworzyć własne appki na smartfony i tablety. W całej Małopolsce w tej odsłonie Mistrzów biorą udział tylko dwie szkoły - V LO w Tarnowie oraz szkoła z Krakowa.
Zatem jeśli chcesz utworzyć pierwszą w życiu appkę na własny smartfon lub tablet, zgłoś się do naszych trenerów - mgr Marcina Zaroda i mgr Piotra Kwieka. Zajęcia w każdy poniedziałek o godz. 14.15. Nie jest wymagana umiejętność pisania jakichkolwiek programów komputerowych. Mile widziani są uczniowie klas humanistycznych - kodować z Mistrzami może naprawdę każdy.

Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia, na których uczniowie utworzyli pierwszą appkę i zapoznali się z podstawowymi funkcjami środowiska App Inventor. 

Chętnych zapraszamy za tydzień, 23 marca, na godz. 14.15 do sali nr 6 - najlepiej przyjść z własnym laptopem (choć nie jest on wymagany) oraz smartfonem/tabletem na systemie Android.

Na zdjęciu uczniowie V LO pracujący nad swoją pierwszą appką na urządzenia mobilne.