niedziela, 31 maja 2015

Pierwszy dzień Klubu Kodera w Warszawie

Dotarliśmy do Warszawy jeden dzień przed Festiwalem Mistrzów Kodowania, bo warto wykorzystać każdą chwilę, aby zwiedzić stolicę.

Oto relacja Krystiana Białasa: "W niedzielę 31 maja pięciu uczniów naszej szkoły należących do szkolnego „Klubu Kodera”  udało się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Celem podróży było uczestniczenie w projekcie „Festiwal Mistrzów Kodowania 2015” oraz zwiedzanie miasta. 

Dominika, Norbert, Artur, Filip oraz Krystian pojawili się w Warszawie o godzinie 12:30 pod opieką Pana mgr Marcina Zaroda. Pierwszy dzień przeznaczony był głównie na zwiedzanie. Zaczynając od Nowego Miasta, odwiedziliśmy również Barbakan, Warszawską Starówkę z Pomnikiem Syrenki. Zwiedzilśmy także wnętrza Zamku Królewskiego. Po przerwie na obiad wyruszyliśmy na Warszawskie Przedmieście, zahaczając jeszcze o Pałac Prezydencki. O godzinie 16:00 zameldowaliśmy się w Hostelu na ulicy Jasnej, ale tylko na chwilę, aby potem znów ruszyć na miasto. Na popołudniowy spacer udaliśmy się do Ogrodu Łazienkowskiego, gdzie wysłuchaliśmy części koncertu fortepianowego pod pomnikiem Chopina i podziwialiśmy pawie przy Pałacu na Wodzie. Potem przeszliśmy przez Ogród Ujazdowski i budynek Sejmu, kończąc dzień wspaniałymi widokami z Pałacu Kultury."

A oto zdjęcia z pierwszego dnia wyjazdu:
Na Starówce pod Syrenką


Zakątki warszawskiej Starówki - ulica Kanonia


W Sali Złotej Zamku KrólewskiegoPrzed Zamkiem Królewskim


Gienek Loska gra sobie na ulicy...


W Łazienkach


Podczas koncertu chopinowskiego


Nasza gwiazda


Widok z tarasu widokowego PKiNu


Spotkanie "na szczycie" :)


(zdjęcia Norber Kornaus, Marcin Zaród)
piątek, 22 maja 2015

Przygotowania do udziału w Festiwalu Mistrzów Kodowania w WarszawieOtrzymaliśmy zaproszenie na Festiwal Mistrzów Kodowania do Warszawy. W trakcie tej imprezy, która odbędzie się na Stadionie Narodowym 1 czerwca, zaprezentujemy swoje dokonania. Oczywiście będzie to appka promocyjna, ale także appka "Ku źródłom Białej" oraz plan lekcji.

>>Tutaj<< link do pobrania appki o projekcie "Ku źródłom Białej".czwartek, 14 maja 2015

Kolejne appki Klubu Kodera - tym razem coś dla uczniów V LO

Nasz Klub Kodera się rozrasta. Dołączają do nas kolejni uczniowie.

Rozpoczęliśmy prace nad appką, która będzie towarzyszyć szkolnemu projektowi geograficzno-turystycznemu "Ku źródłom Białej". Będzie ona zawierać informacje o samym projekcie, o jego urzestnikach, o kolejnych wyjazdach rowerowych w ramach projektu, ale także mapę z przebiegiem rzeki oraz galerię zdjęć poświęconych Białej Tarnowskiej.

Jednocześnie trwają prace nad appką umożliwiającą łatwy dostęp do planu lekcji. Chyba powinna się spodobać uczniom V LO.


wtorek, 5 maja 2015

O Klubie Kodera Koduj z Piątką w lokalnych mediach

Appka promocyjna szkoły tak się spodobała, że lokalny magazyn Tarnow.pl postanowił napisać o nas artykuł, a przedstawiciele naszego Klubu otrzymali zaproszenie na wywiad do studia Radia Kraków.
 Zdjęcie dzięki uprzejmości Pawła Topolskiego.


 Zdjęcie dzięki uprzejmości Pawła Topolskiego.