piątek, 23 października 2015

Relacja z Europejskiego Tygodnia Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania już za nami, ale warto wrócić wspomnieniem do wydarzeń, które odbyły się w naszym liceum w ramach jego obchodów. Poniższy film bierze udział w konkursie "CODEWEEKEU 2015 STORYTELLING AND VIDEO CONTEST" dlatego prosimy o jak największą liczbę "Kciuków w górę" i komentarzy. Warto też linkować film na swoich tablicach Emotikon smile Konkurs trwa do 31 października.


piątek, 9 października 2015

Europejski Tydzień Kodowania z Klubem Kodera "Koduj z Piątką"

Europejski Tydzień Kodowania w V LO w Tarnowie z Klubem Kodera "Koduj z Piątką". W przyszłym tygodniu obchodzony jest (właśnie się rozpoczynający) Europejski Tydzień Kodowania. W ramach tej inicjatywy w środę o godz. 9.00 szkolny Klub Kodera "Koduj z Piątką" zaprasza szczególnie uczniów klas pierwszych, którzy nigdy wcześniej nie mieli kontaktu z kodowaniem, na 1,5 godzinne zajęcia "Kodowanie i granie". W trakcie zajęć uczniowie utworzą swoją pierwszą w życiu apkę na urządzenie mobilne oraz zaprogramują urządzenie Makey Makey, dzięki któremu będzie można na przykład zagrać ulubioną melodię na.... bananach albo nosie kolegi Emotikon smile
Kolejne zajęcia odbędą się w piątek o godz. 13.20 i skierowane są głównie do uczniów klas drugich i trzecich, którzy także nie mieli jeszcze kontaktu z kodowaniem. Także ci uczniowie będą tworzyli apki na urządzenia mobilne (smartfony, tablety) oraz programować urządzenie Makey Makey.
W związku z ograniczoną liczbą miejsc (do 15 miejsc na każde ze spotkań), prosimy o jak najwcześniejsze zgłoszenia na priv na Facebooku do opiekuna Klubu Kodera Marcina Zaroda, lub przez umieszczenie komentarza z mailem kontaktowym pod artykułem, który właśnie czytacie.
Warto zauważyć, że jesteśmy jedyną tarnowską szkołą ponadgimnazjalną, która uczestniczy w obchodach Europejskiego Tygodnia Kodowania! (co widać na załączonej mapce)