środa, 30 marca 2016

Premiera nowej apki - Stoper maturalny

Mamy przyjemność poinformować, że w oficjalnym sklepie Google Play pojawiła się nowa aplikacja stworzona przez członków Klubu Kodera V LO w Tarnowie. Twórcami aplikacji "Stoper maturalny" są Szymon Kieroński i Maksymilian Pałka z klasy 1C oraz Marcin Zaród, opiekun naszych koderów. Aby pobrać aplikację, wystarczy przejść do sklepu Google Play klikając >>TUTAJ<<.

Widok strony pobierania aplikacji Stoper maturalny w sklepie Google Play

Klub Kodera V LO w Tarnowie działa w ramach programu Mistrzowie Kodowania i to właśnie dzięki "Mistrzom Kodowania" nasza aplikacja mogła się pojawić w oficjalnym sklepie Google Play, za co serdecznie niniejszym dziękujemy.

Aplikacja "Stoper maturalny" umożliwia proste odmierzanie czasu zadań matury ustnej z języka obcego. Wystarczy wcisnąć przycisk odpowiadający wybranemu zadaniu maturalnemu, a rozpocznie się odmierzanie czasu. Po upływie czasu przeznaczonego na zadanie rozlegnie się dźwięk informujący o tym, że czas minął. Koniec z ręcznym ustawianiem stopera. Aplikacja przeznaczona dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i nauczycieli następujących języków obcych: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego.
Zastosowano czas ćwiczeń obowiązujący od 2015 roku, tzn. rozmowa wstępna to 2 minuty, zadanie 1 trwa 4 minuty, zadanie 2 trwa 3 minuty, a zadanie 3 to łącznie 5 minut, w tym pierwsza na przygotowanie.
Uwaga: Przypominamy, że na prawdziwym egzaminie maturalnym nie można korzystać z urządzeń telekomunikacyjnych, dlatego aplikacja 'Stoper maturalny' przeznaczona jest wyłącznie do użytku w czasie ćwiczeń w klasie podczas przygotowywania się do matury

Już wkrótce kolejne premiery! Tym razem będą to aplikacje tworzone przez członków Klubu Kodera V LO z klasy 3C, m.in. nowa wersja aplikacji promocyjnej naszej szkoły oraz dwie aplikacje wspomagające ćwiczenia mówienia do języków obcych!