poniedziałek, 22 lutego 2016

Jak kopiować ekrany i dodawać pliki "mediów" w App Inventorze

Dzięki trenerowi Mistrzów Kodowania Mirosławowi Kielniarzowi, mamy świetny sposób na powielanie gotowych ekranów (tzn. zarówno układu z "designera" jak i "bloczków"), a także na dodawanie do projektu wielu (np. kilkudziesięciu) plików mediów (zdjęcia, grafiki, filmiki, pliki dźwiękowe) jednocześnie.

Poczytajcie:

Jak można duplikować ekrany, które z mozołem juz zrobiliśmy w designerze i z bloczkami?

Mirosław Kielniarz:
"Ponieważ .aia to nic innego jak spakowany projekt więc go rozpakowuję (np zip-em). Następnie do folderusrc/appinventor/nazwa_twórcy/nazwa_projektu kopiuję pliki Screen1.scm i Screen1.bky, zmieniam im nazwę (np. na Screen2.scm i Screen2.bky czy jak tam chcę nazwać drugi screen Emotikon wink ). Następnie edytuję ten nowy .scm i zmieniam "$Name":"Screen1" na "$Name":"Nazwa_drugiego_screena". Pakuję wszystkie foldery, zmieniam rozszerzenie archiwum na .aia... i już. Mając zduplikowany screen możesz powyrzucać to czego nie chcesz i dodać to co chcesz..."

Tylko ważne, żeby pakowanie i rozpakowywanie robić prawdziwym 7-zipem, a nie wbudowanymi archiwizatorami w Win-7 czy Win-8...

Co więcej, jak pobierzecie .aia i rozpakujecie, tworzą się Wam trzy podkatalogi - teraz WSZYSTKO co wrzucimy do podkatalogu "Assets" wyląduje nam w projekcie jako pliki Uploaded. (dobry sposób na szybkie wysłanie do projektu np. 60 image'ów)....  (oczywiście potem trzeba wszystko z powrotem spakować, zmienić nazwę z .zip na .aia i wtedy importować do App Inventora.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz